2017.11.21. - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU
Wpisał: Anna   
Image
 

Święto Niepodległości było uroczyście obchodzone w naszym przedszkolu w dniu 15 listopada. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki przygotowały na tę okazję przedstawienie artystyczne pod hasłem „ Kochamy Cię Polsko”, które rozpoczęło się tańcem poloneza. 

Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. Uroczysty charakter tego dnia podkreślały stroje artystów w barwach narodowych,którzy wykonali pieśni „Płynie Wisła”, „Przybyli ułani pod okienko”,oraz „ Czerwone jabłuszko”. Podczas apelu dzieci z wszystkich grup wspólnie z pracownikami przedszkola zaśpiewały hymn Polski- ,, Mazurek Dąbrowskiego”. Celem uroczystości było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę "Jesteś Polakiem". Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję,że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

© 2018 Publiczne Przedszkole nr 7 w Kluczborku
Template by Hilliger Media

 

Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow 2017.11.21. - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU