Nowa sytuacja dla przedszkola, dzieci i Rodziców...

Szanowni Państwo!

Zamknięcie przedszkola to trudne wyzwanie, zarówno dla Was Rodziców, jak i dla nas nauczycieli. Sytuacja ta wymaga zorganizowania i przygotowania obydwu stron. Z pomocą przychodzi inicjatywa kadry pedagogicznej naszego przedszkola, która w myśl obowiązującego prawa, proponuje Państwu formę zdalnego przedszkola poprzez platformę ePrzedszkole.com.pl. To system ATMS Kids, który dobrze znacie, gdyż od trzech lat służy on do naliczania odpłatności za czas pobytu Waszych dzieci w przedszkolu.

Zachęcam wszystkich Rodziców, jeżeli jeszcze tego nie uczynili, aby zalogować się do tego systemu poprzez numer PESEL swojego dziecka i skorzystać z propozycji wychowawców poszczególnych grup wiekowych, którzy poprzez komunikator tekstowy, na tejże platformie, będą kontaktować się Państwem i zamieszczać propozycje materiałów do wykorzystania w domowej pracy z dzieckiem.

Najważniejszym celem, nas nauczycieli, jest wsparcie Rodziców w tej trudniej sytuacji oraz zapewnienie ciągłości zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. Nasi pedagodzy wspierać będą Państwa w pomysłach na aktywne zabawy stymulujące rozwój dzieci. Pamiętać jednak należy, że propozycje głównie zabaw, zajęć oraz różnego rodzaju innych form aktywności nie są zadawaniem zadań i ćwiczeń do obowiązkowego ich wykonania. Kluczem do sukcesu jest jednak prowadzenie zajęć podobnych do tych, do których dziecko jest przyzwyczajone na co dzień. Musimy pamiętać, aby czas spędzony w domu nie był jedynie czasem przed telewizorem czy tabletem. Maluch dalej powinien sprzątać swoje zabawki, sam się ubierać, pomagać w czynnościach dnia codziennego, a także rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania: lepić, malować, konstruować, rysować...czyli jednym słowem działać.

Najważniejsza jest organizacja pierwszych dni z dzieckiem w domu. Jeśli od samego początku dołożymy wszelkich starań i utrzymamy codzienny rytm obowiązków i przyjemności, to przejdziemy przez tę wyjątkową sytuację bez nadmiernego stresu.

Życząc dzieciom dużo radości, a ich Rodzicom wielu sukcesów edukacyjnych pozdrawiam serdecznie - Jadwiga Mączka- Dyrektor Przedszkola