WYCIECZKA DO OGRODU ZOOLOGICZNEGO W OPOLU

W dniu 02.10.2020r.odbyła się druga wspaniała wycieczka w ramach realizacji projektu unijnego „GMINA KLUCZBORK PODNOSI JAKOŚĆ EDUKACJI” Tym razem nasze przedszkolaki wyruszyły do opolskiego Ogrodu Zoologicznego.

Dzieci z zachwytem podążały wyznaczonymi ścieżkami w ZOO i z zainteresowaniem obserwowały niespotykane na co dzień zwierzęta oraz ptaki. Dzieciom szczególnie przypadł do gustu sympatyczny duży goryl oraz wesołe małpki. Jedną z najnowszych atrakcji było spotkanie z pływającymi fokami w odnowionym „fokarium” oraz wyspa lemurów. Ucieszył ich także widok flamingów, prezentujących swoje skrzydła pelikanów, wylegującego się geparda, wilka, rodziny kangurów. Dzieci mogły również pokarmić pięknego pawia. Pomimo trudu całej wyprawy, wszystkim dopisywały dobre humory. Ogród zoologiczny okazał się wspaniałym miejscem, zielonym i tajemniczym. Wycieczka do ZOO należała do udanych.