WARSZTATY KULINARNE STOKROTEK

28 maja, dzieci z grupy „Stokrotki” brały udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Studiu Dietetyczno-Kulinarnym Cook&Fun.

Dzieci zostały zaproszone przez mamę naszego przedszkolaka z grupy, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W trakcie zajęć przedszkolaki kształtowały swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawały zasady prawidłowego odżywiania się, które będą niezbędne w dorosłym życiu. Rozwijały i stosowały zasadę higieny podczas warsztatów. Doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponadto dzieci nabywały umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijały swoją kreatywność oraz sprawność manualną. Po przygotowaniu pysznych, zdrowych pizzerinek i batonów dzieci ze smakiem je zajadły.

To była wspaniała podróż do świata smaków, zapachów i kolorów.