Z wizytą w Pasiece Zarodowej w Maciejowie

W dniu 8 czerwca 2021 roku dzieci z grupy „Motylki” wyruszyły na wycieczkę do Pasieki Zarodowej w Maciejowie.

Pan Tomasz Paluch – Mistrz Pszczelarstwa z Pasieki Zarodowej w Maciejowie niezwykle interesująco opowiadał o życiu pszczół, ich pracy i sposobach pozyskiwania miodu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, poznały fascynujący ich świat. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu oraz czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę. Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały słoiczek miodu.

Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci. Dziękujemy.