Seniorzy w przedszkolu- wizyta seniorów ze Stobrawskiego Centrum Seniora w Kluczborku

W poniedziałek 07.06.2021r gościliśmy w przedszkolu grupę seniorów, którzy przybyli do nas w ramach własnej akcji „ Seniorzy czytają bajki dzieciom”.

Spotkanie odbyło się w holu, gdzie dzieci z najstarszych grup: „Promyki”i „Stokrotki” poznały naszych gości. Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania pana Stanisława o dawnych czasach jego dzieciństwa, przyglądając się dawnym fotografiom. Pani Alicja pięknym głosem przeczytała bajkę, za którą dzieci podziękowały gromkimi brawami. „Promyki „ i „Stokrotki” zaprezentowały się śpiewając babciom i dziadkom piosenki z repertuaru przedszkolnego: „Ziemia zielona wyspa, „Wiosna w błękitnej sukience”,Słoneczko mocno świeci” z elementami ruchu oraz „ Babciu, dziadku- kocham was”. Spotkanie odbyło się z zachowaniem środków ostrożności i przyjęcie prezentu – słodyczy dla dzieci odbyło się do rąk nauczycielki. Wdzięczne starszaki przekazały w geście podziękowania zrobione kwiatki oraz oficjalne podziękowanie.

Spotkanie odbyło się w spokojnej, miłej i serdecznej atmosferze.