DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce.

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, głośny śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Dzień upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu i radości każdego dnia , nie tylko od święta.