2021.09.30. Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe przygotowały „Skrzaty”.

Dzieci z grupy “Skrzaty” wiedzą, co to witaminki, dlatego przygotowały szaszłyki owocowe.

Zanim przystąpiły do działań poszerzyły swoją wiedzę podczas zajęć na temat wartości odżywczych owoców, bawiły się rozpoznając je po smaku i kształcie, i omawiały ich cechy charakterystyczne. Po zajęciach nadszedł czas przygotowań. Przypomniano dzieciom o podstawowych zasadach higieny, czyli umyciu rąk oraz warzyw. Kiedy wszystko było już gotowe, przedszkolaki przygotowały przepiękne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe szaszłyki. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem.

Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.