WIZYTA SKRZATÓW W BIBLIOTECE

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

W środę 13.10.2021r. dzieci z grupy „Skrzaty” odwiedziły Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluczborku. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani Jola przeczytała przedszkolakom bajkę „Elmer” Davida McKee a dzieci odczytywały zakodowany obrazek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta ale na pewno nie ostatnia.