Spotkanie z Poezją Dziecięcą

W dniu 15 listopada w Kluczborskim Domu Kultury odbyło się XVII Gminne Spotkanie z Poezją Dziecięcą pod hasłem „Co echo w lesie niesie? ”. Nasze przedszkole reprezentowały 5 - latki z grupy„Stokrotki”. Leśne tajemnice wszystkim przybyłym gościom przybliżyły dwie sówki Mądra Główka i Ładna Główka. Najpierw przenieśliśmy się w głąb puszczy, gdzie przywitały dzieci dzikie zwierzęta całkiem przyjazne,potem poznaliśmy krasnoludki zbierające w lesie muchomorki oraz dzieci spacerujące po lesie,który należało szybko oczyścić ze śmieci. Sówki Mądre Główki nauczyły dzieci wielu zabaw, a także najważniejszych rzeczy: omijania w lesie trujących grzybów, dbania o czystość naszego środowiska. W inscenizacji „ Dom pod grzybkiem” przedszkolaki pokazały widzom jak ważna jest przyjaźń. Dzieci przebrane za leśne zwierzątka pomagały sobie w szukaniu domku na zimę w jesiennym lesie i dowiedziały się, że razem można dużo osiągnąć i warto się przyjaźnić. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale,nagradzając małych aktorów brawami. Gratulujemy naszym Stokrotkom udanego występu,otrzymanych dyplomów i drobnych upominków!.