W październiku gościliśmy aktorów z teatru Kokon z Krakowa, którzy zabrali dzieci w podwodną przygodę wystawiając spektakl pt. "STRAŻNICY PODWODNEGO KRÓLESTWA". Przedstawienie miało na celu zapoczątkowanie u małego widza dbanie o ekologię, porządek oraz segregację śmieci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w sytuacjach, które spotkały głównych bohaterów- mogły  być uczestnikami przedstawienie i z chęcią pomagały rozwiązać problemy aktorów.
 

"Rośnie dynia wprost do słońca.  

Rośnie, rośnie, wciąż, bez końca.."

31 października w Naszym przedszkolu obchodzono Dzień Dyni. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których zapoznaliśmy się z zewnętrznym i wewnętrzny wyglądem tego warzywa oraz co możemy zrobić z dyni. Również wzięliśmy udział w licznych zabawach w roli głównej z dynią. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną oraz uwieczniliśmy ten dzień specjalnie przygotowaną sesją zdjęciową. Dzień był pełen wrażeń i radości.

W naszym przedszkolu po raz kolejny odbyła się AKCJA KASZTAN, której celem była pomoc w zebraniu funduszy na potrzeby świetlicy „PARASOL”. Głównym zadaniem była zbiórka kasztanów. Dzieci wraz z rodzicami chętnie włączyli się w akcję za co serdecznie dziękujemy smile

12 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, zarówno dla tych, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola, jak również dla tych co uczęszczają do przedszkola kolejny rok. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Były więc, wierszyki, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowania. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom.

 

Strona 1 z 60