Piątkowe przedpołudnie 18 grudnia, przedszkolaki z grupy „Motylki” spędziły niezwykle pracowicie.

Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Wszystkie dzieci ochoczo i z wielkim zaangażowaniem rozgniatały i wałkowały ciasto. Największą radość sprawiło dzieciom nadawanie ciasteczkom odpowiednich kształtów. Były między innymi wielkie choinki, aniołki świąteczne, gwiazdy betlejemskie. Następnie ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się aromatyczny zapach… Wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawiła degustacja naszych ciasteczek.

                                                                             

Szanowni Państwo!

 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety i podzielenia się opiniami na temat potrzeb i problemów jakie według Państwa dotykają gminę Kluczbork.

Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki będą analizowane wyłącznie w postaci zbiorczych zestawień.

Ankietę można wypełnić do dnia 17 stycznia 2021 r. pod następującym adresem:link

                                                                                   

 W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny,do ziemi rodzinnej,wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Szczególnie w miesiącu listopadzie przedszkolaki poznają jak pielęgnować wartości bliskie każdemu Polakowi,również poprzez popularyzację pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej. Jednym z działań jakie zostały podjęte w tym kierunku był udział naszych przedszkolaków w III Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej „Żeby Polska była Polską” organizowanym przez Publiczne Przedszkole w Bogacicy.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy 6 latków „Skrzaty”. Zespół wokalny „Wesołe Skrzaty” w skład którego weszli: Julia K.,Dagmara B.,Antonina L.,Lena W.,Jakub G,Szymon S.,Maksymilian J. zaśpiewały piosenkę „Orzeł Biały”.

Sytuacja związana z pandemią sprawiła,że w tym roku szkolnym eliminacje w Konkursu Piosenki Patriotycznej miały miejsce w sieci internetowej, po raz pierwszy spotkaliśmy się on-line. Nasze przedszkolaki odnalazły się w nowej roli wyśmienicie!

Miło nam poinformować, że nasz zespół wokalny „WESOŁE SKRZATY" zajął I MIEJSCE. Ogromnie cieszymy się z tego sukcesu i życzymy kolejnych.

                                         

 

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci poznały historię powstania misia, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Po pełnej uśmiechu zabawie, dzieci podśpiewując poznane piosenki z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel świętowania - wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.

Strona 1 z 25