W dniu 13 maja przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

 

W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomoc w zdejmowaniu kotów z drzew. Dzieci miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Dzieci z wielką radością chciały przymierzyć ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Z całego serca dziękujemy przedstawicielom Straży Pożarnej za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

 

W GRUPIE "Misie" realizowany jest projekt edukacyjny "Z kolorami przez świat".

W dniu 27 kwietnia 2022 roku zorganizowany został "Dzień Czerwony". Tego dnia dzieci przyszły ubrane w czerwone bluzeczki. Podczas zajęć wychowankowie poznali walory odżywcze i zdrowotne czerwonych warzyw: papryki, pomidorów i rzodkiewki, wyróżnili cechy wspólne , poznali warzywa za pomocą zmysłów.

Celem zajęć było też promowanie spożywania warzyw jako darów natury oraz uświadomienie ich roli w codziennej diecie. Podczas zabaw wychowankowie dowiedzieli się, jak ważną rolę dla zdrowia odgrywa ruch.

Dzieci doskonale bawiły się podczas rozwiązywania zagadek, łamigłówek i zawodów sportowych.

 

XV POWIATOWA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW -III MIEJSCE dla naszej drużyny "Skrzaty" GRATULACJE !!!

 

28 kwietnia 2022r po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, dzieci ponownie spotkały się na XIV Powiatowej Spartakiadzie Sportowej Przedszkolaków w sali OSiR w Kluczborku.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Cz. Janczarskiego w Kluczborku. Hasło przewodnie spartakiady brzmiało „W zdrowym ciele zdrowy duch, gimnastykuj się za dwóch”. Po zapaleniu znicza i złożeniu ślubowania przez zawodników, nastąpiło uroczyste otwarcie Spartakiady.

Nasze przedszkole reprezentował sześcioosobowy (4 + 2 rezerwowych) zespół z grupy SKRZATY. Mali sportowcy rywalizowali w kilku sprawnościowych konkurencjach – „Slalom z piłką lekarską", „Bieg ze skakanką", „Przenoszenie piłeczek". Do walki o medale zawodników zagrzewały czirliderki z grupy PROMYKI. Na trybunach dzielnie kibicowali koledzy z kluczborskich przedszkoli. Po trzech konkurencjach eliminacyjnych nasze SKRZATY dostały się do finału. W finałowych zmaganiach Drużyna z siódemki pokazała sportowego ducha i stanęła na III MIEJSCU medalowego podium.

Ponieważ wśród uczestników Spartakiady nie ma przegranych,każdy otrzymał drobny upominek oraz dyplom, zaś do zwycięskich drużyn przedszkolnych trafiły puchary. Impreza była bardzo udana, a dzieci świetnie się bawiły.

 

 

Gratulujemy SKRZATOM III MIEJSCA na Spartakiadzie

Naszym czirliderkom udanego występu. BRAWO!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

 

 

Informujemy o konieczności elektronicznego potwierdzenia woli przez rodziców dzieci zakwalifikowanych do grup przedszkolnych do dnia 13 kwietnia 2022r.

Przypominamy również , że potwierdzenie woli przez rodziców dzieci z grup wczesnoprzedszkolnych odbywać się będzie w miesiącu lipcu.

 

LISTY

Strona 1 z 43