W dniu 10.11.2021  w ramach akcji  Ministerstwa Edukacji SZKOŁA DO HYMNU przedszkolaki odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego.

O symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie dzieci wraz  ze swoimi nauczycielkami, w swoich salach, w pięknych, odświętnych ubraniach  dumnie zaśpiewały nasz HYMN NARODOWY.

W ten sposób nasza przedszkolna społeczność po raz kolejny włączyła  się w świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

10.11.2021 r. dzieci uczestniczyły po raz kolejny w zajęciach, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczborku.

Pani Jola zaprosiła nas na zajęcia pt. „Dzieci świata”. Były to zajęcia, na podstawie książki Martyny Wojciechowskiej „Dzieciaki świata” o dzieciach z różnych kontynentów i różnych kultur, które inaczej wyglądają, inaczej ubierają się i mieszkają w innych niż nasze domach.

Dzieci wykonały również swój własny naszyjnik plemienny. Była to inna niż zwykle wizyta, ponieważ dzieci o godz. 11.11. odśpiewały w Bibliotece hymn Polski, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Niedługo znów zagościmy u pani Joli w bibliotece, już nie umiemy się doczekać.

W dniu 10.11.2021 ukazały się wyniki Konkursu Patriotycznego organizowanego przez Publiczne Przedszkole w Bogacicy z Oddziałem Zamiejscowym w Bażanach

Miło nam przekazać wiadomości, że wyróżnione zostały dwie grupy z naszego przedszkolasmile

III m-ce  zajęły SKRZACIKI z piosenką "Polsko śpiewam dla Ciebie": Tymon, Kacper, Mikołaj, Daria, Lena, Zuzanna K.

II m-ce zajęły Promyki z piosenką "Polska": Marcelina , Laura, Nel, Lila.

Serdecznie gratulujemy wszystkim małym wykonawcom. Wszystkie występy były przepiękne!

Naszym zdolnym Skrzacikom i Promykom również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 29.10.2021 roku grupa „Stokrotki” wybrała się na wycieczkę do lasu.

Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, pnącza, paprocie, mchy i runo leśne. Potrafiły w ciszy wsłuchać się w odgłosy lasu. Przedszkolaki zbierały żołędzie i szyszki do tworzonej w naszym ogrodzie ścieżki sensorycznej, która pozwala doświadczać wrażeń przyrodniczych niemalże w każdej chwili..Wycieczka też była okazją do utrwalenia zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

29 października „Promyczki”, biorąc udział w Akcji MEiN „Szkoła pamięta”, odwiedziły pobliski park z monumentem ks. dr Jana Dzierżona.

Antoś opowiadał nam o tej wybitnej postaci. On wszystko dobrze wie, bo i jego Tato jest pszczelarzem. Pamiętając o zmarłych zasłużonych dla społeczności kluczborskiej, co roku zapalamy symboliczny znicz przy tym pomniku.