W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny,do ziemi rodzinnej,wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Szczególnie w miesiącu listopadzie przedszkolaki poznają jak pielęgnować wartości bliskie każdemu Polakowi,również poprzez popularyzację pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej. Jednym z działań jakie zostały podjęte w tym kierunku był udział naszych przedszkolaków w III Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej „Żeby Polska była Polską” organizowanym przez Publiczne Przedszkole w Bogacicy.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy 6 latków „Skrzaty”. Zespół wokalny „Wesołe Skrzaty” w skład którego weszli: Julia K.,Dagmara B.,Antonina L.,Lena W.,Jakub G,Szymon S.,Maksymilian J. zaśpiewały piosenkę „Orzeł Biały”.

Sytuacja związana z pandemią sprawiła,że w tym roku szkolnym eliminacje w Konkursu Piosenki Patriotycznej miały miejsce w sieci internetowej, po raz pierwszy spotkaliśmy się on-line. Nasze przedszkolaki odnalazły się w nowej roli wyśmienicie!

Miło nam poinformować, że nasz zespół wokalny „WESOŁE SKRZATY" zajął I MIEJSCE. Ogromnie cieszymy się z tego sukcesu i życzymy kolejnych.

                                         

 

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci poznały historię powstania misia, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Po pełnej uśmiechu zabawie, dzieci podśpiewując poznane piosenki z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel świętowania - wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.

 

Po prawie 2-tygodniowej przerwie spowodowanej zawieszeniem zajęć we wszystkich grupach, pragnę poinformować Państwa, że od poniedziałku tj. 23 listopada 2020r. nasze przedszkole będzie otwarte. Pamiętając o dynamicznie zmieniającej się sytuacji spowodowanej pandemią, w oparciu o aktualizację wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego, prosimy pamiętać, że do przedszkola i żłobka dziecko może przyprowadzać tylko osoba zdrowa. Ponadto do przedszkola i do grup wczesnoprzedszkolnych nie wolno przyprowadzać dziecka, gdy w domu przebywa osoba w izolacji, izolacji domowej lub na kwarantannie. Ta sama zasada dotyczy również pracowników przedszkola. Liczymy się z tym i w organizacji pracy przedszkola pojawić się może w najbliższych dniach niewielka reorganizacja grup, spowodowana nadal przedłużającą się absencją kadry.

Życząc wszystkim zdrowia pozdrawiam i do zobaczenia

Jadwiga Mączka- dyrektor przedszkola

 

Z powodu przedłużającej się absencji kadry pedagogicznej oraz pracowników niepedagogicznych przedszkola, w tym głównie opiekunek dziecięcych, z powodu licznych zgłoszeń izolacji, kwarantanny i zwolnień lekarskich pracowników, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz po przekazaniu informacji do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kluczborku, a także do Kuratorium Oświaty w Opolu, dyrektor przedszkola podjął decyzję o zawieszeniu zajęć opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznych we wszystkich grupach wczesnoprzedszkolnych i przedszkolnych naszego przedszkola w terminie od 16.11.2020r.(poniedziałek) do 20.11.2020r.(piątek).

 

Jak informowaliśmy ostatnio ze świadczenia opiekuńczego nad dzieckiem do lat 8 mogą skorzystać rodzice pracujący.

Z poważaniem Jadwiga Mączka - dyrektor przedszkola

Strona 1 z 24