Przedszkolne jasełka

Gdy w przedszkolu wyrośnie choinka
Łańcuszkami, bombkami zaświeci.
To znaczy, że już święta, że już blisko kolęda.

Grudzień -miesiąc pracowitych, a zarazem miłych przygotowań do Świąt. Dla dzieci jest to czas szczególny: radości, oczekiwania, przeżyć, które często zostają na całe dorosłe życie. W naszym przedszkolu ten wyjątkowy czas staramy się uświetnić różnymi formami aktywności dziecięcej, poprzez wspólne kolędowanie, spotkania przy wigilijnym stole, przedstawienia jasełkowe.
W tym roku jasełka przygotowała grupa „Promyki” i w dniu 18 grudnia zaprezentowała je całej społeczności przedszkolnej. Tegoroczny występ, w którym zobaczyliśmy tradycyjne postacie: Świętą Rodzinę, pastuszków, aniołki, Heroda, a nawet diabełka -miały charakter nieco edukacyjny. Świąteczny klimat w przedszkolu wprowadziły dobrze znane wszystkim polskie kolędy.

Była to także okazja do życzeń, które wszystkim obecnym złożyła Pani dyrektor Jadwiga Mączka oraz obecna na spotkaniu katechetka Pani Marysia Brzóska. Wszystkie grupy otrzymały od Pani Marysi opłatki, którymi wychowawczynie dzieliły się ze swoimi przedszkolakami składając życzenia świąteczne.