WYCIECZKA DO JURAPARKU W KRASIEJOWIE

Nasze przedszkolaki w ramach realizacji projektu unijnego „GMINA KLUCZBORK PODNOSI JAKOŚĆ EDUKACJI” wyjechały w dniu 18.09.2020r. do JURAPARKU w Krasiejowie.

Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów,oraz poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci. Park zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji,jaką jest TUNEL CZASU. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Następnie spacerowaliśmy w obecności przewodnika ścieżką edukacyjną,na której znajduje się około 200 modeli prehistorycznych dinozaurów.

Kolejny przystanek naszej wycieczki to pawilon zabezpieczający wykopaliska na terenie Krasiejowa. Tu obejrzeliśmy animację o skamieniałościach. W pawilonie znajduje się rekonstrukcja najstarszego szkieletu dinozaura znalezionego w Krasiejowie. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów.

Z wycieczki wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Wszystkim polecamy Jura Park Krasiejów jako miejsce na wspaniałą wycieczkę.