"Akcja zbiórki nakrętek dla Amelki"

Zrób dla innych coś dobrego i zbieraj nakrętki!

Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych.

Od kilku lat w naszym przedszkolu przeprowadzamy zbiórki plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim jednak uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi . Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.

Tym razem nasze przedszkole we współpracy z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w Kluczborku, którzy pod patronatem fundacji TDJ zaproponowali wspólne działanie, będzie uczestniczyć w zbiórce nakrętek dla Amelki.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji!