Skrzaciki pieką pierniki

Święta Bożego Narodzenia są niezwykłe, mają swoją magię, są okresem, który bardzo często kojarzy nam się z zapachem korzennych przypraw.

Dlatego i my postanowiliśmy, aby w naszej grupie można było już poczuć zapach nadchodzących świąt i przygotowaliśmy pachnące pierniczki. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk ochoczo zabrały się do pracy-wałkowały ciasto i wykrawały pierniczki. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierników, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia nastąpił ciąg dalszy wspaniałej zabawy. Dzieci zajęły się dekorowaniem upieczonych dzień wcześniej pierników. Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do tematu i z zaangażowaniem ozdabiały ciastka lukrami oraz różnymi posypkami.