XV POWIATOWA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2022

XV POWIATOWA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW -III MIEJSCE dla naszej drużyny "Skrzaty" GRATULACJE !!!

 

28 kwietnia 2022r po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, dzieci ponownie spotkały się na XIV Powiatowej Spartakiadzie Sportowej Przedszkolaków w sali OSiR w Kluczborku.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Cz. Janczarskiego w Kluczborku. Hasło przewodnie spartakiady brzmiało „W zdrowym ciele zdrowy duch, gimnastykuj się za dwóch”. Po zapaleniu znicza i złożeniu ślubowania przez zawodników, nastąpiło uroczyste otwarcie Spartakiady.

Nasze przedszkole reprezentował sześcioosobowy (4 + 2 rezerwowych) zespół z grupy SKRZATY. Mali sportowcy rywalizowali w kilku sprawnościowych konkurencjach – „Slalom z piłką lekarską", „Bieg ze skakanką", „Przenoszenie piłeczek". Do walki o medale zawodników zagrzewały czirliderki z grupy PROMYKI. Na trybunach dzielnie kibicowali koledzy z kluczborskich przedszkoli. Po trzech konkurencjach eliminacyjnych nasze SKRZATY dostały się do finału. W finałowych zmaganiach Drużyna z siódemki pokazała sportowego ducha i stanęła na III MIEJSCU medalowego podium.

Ponieważ wśród uczestników Spartakiady nie ma przegranych,każdy otrzymał drobny upominek oraz dyplom, zaś do zwycięskich drużyn przedszkolnych trafiły puchary. Impreza była bardzo udana, a dzieci świetnie się bawiły.

 

 

Gratulujemy SKRZATOM III MIEJSCA na Spartakiadzie

Naszym czirliderkom udanego występu. BRAWO!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!