Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej

W dniu 13 maja przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomoc w zdejmowaniu kotów z drzew. Dzieci miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Dzieci z wielką radością chciały przymierzyć ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Z całego serca dziękujemy przedstawicielom Straży Pożarnej za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.