WYCIECZKA PROMYKÓW

01.06.2022 DZIEŃ DZIECKA był to wyjątkowy dzień dla Promyków, ponieważ tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do ZACISZA EDUKACYJNO- WYPOCZYNKOWEGO do Krężla.

Dzieci miały okazję brać udział w zajęciach "W świecie owadów i mieszkańców stawu - Bioróżnorodność wokół nas".

Wielką frajda dla przedszkolaków była gra terenowa "Motyli quest" opowiadająca o życiu jednego z gatunków motyli, występującego na łąkach w dolinie Stobrawy. Promyki podążały według mapy wyznaczoną ścieżką i odszukiwały zadania do wykonania, aby rozszyfrować hasło konkursowe.

Nasi mali obserwatorzy przyrody mieli również okazję oglądać ekosystem stawu przy pomocy lup, mikroskopów a także obserwować piękno przyrody przez lornetki. Nie zabrakło również czasu na piknik i skosztowanie soku z bzu przygotowanego przez gospodarzy.

Promyki wróciły do przedszkola w doskonałych humorach, bogatsze w wiedzę dotyczącą przyrody.

Ten wyjazd na pewno długo pozostanie w ich pamięci.