ZACZAROWANY OGRÓD- Innowacja Pedagogiczna

W ramach działań Innowacji Pedagogicznej „ Zaczarowany ogród” dzieci wybrały się na spacer na ogrody działkowe gdzie obserwowały rośliny.

Radością dla oczu były pięknie kwitnące piwonie, róże i szałwia ich zapach zachwycał dzieci. Przedszkolaki mogły wykazać się wiedzą zdobytą w ciągu całego roku, wskazując różnice między jesiennym a wiosennym ogrodem, a także rozpoznawały gatunki drzew i krzewów rosnących na ogrodach działkowych. Natomiast dzieci młodsze spędziły pracowicie czas w ogrodzie przedszkolnym, gdzie podosadzały kwiaty. Przedszkolaki obsadziły rabatkę w kwiaty samodzielnie wyhodowane w sali . Czynnie uczestnicząc w nasadzaniu, dzieci miały możliwość poznania kolejnego etapu hodowli kwiatów. Kolorowy kwiatowy ogródek będzie nie tylko piękną ozdobą, ale także miejscem obserwacji wzrostu roślin, rozumienia istoty zmian i konieczności przystosowania się roślin do danej pory roku. Dzieci będą uczyły się odpowiedzialności oraz umiejętności pielęgnowania roślin.