XIII QUIZ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY "ZIELONA DŁOŃ"

 

 

28.03.2023r. XIII QUIZ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY "ZIELONA DŁOŃ"

Podróż do krainy żywiołów-ogień,woda,powietrze ziemia”

28 marca w holu naszego przedszkola odbył się XIII GMINNY QUIZ PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY pod hasłem „ Podróż do krainy żywiołów-ogień,woda,powietrze ziemia” Wzięły w nim udział czteroosobowe zespoły przedszkolaków z siedmiu przedszkoli naszej gminy PP1, PP2, PP5, PP7, PP8, PP Bogacica, PP Kuniów oraz zaproszeni goście:zastępca burmistrza Pan Roman Kamiński, Pani Ewa Stala z Sanepidu, Pani Krystyna Pychyńska Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Kluczborku, Pani Jolanta Wielgosz-Czysty z Wydziału Ochrony Środowiska oraz dyrektorzy wszystkich przybyłych przedszkoli.

Do krainy czterech żywiołów wprowadziła nas inscenizacja w wykonaniu dzieci w strojach ognia, ziemi,wody i powietrza wyłaniające się ze delikatnego dymu. Spotkanie poprowadziły główne organizatorki quizu-panie Anetka- Ziemia i Dorotka- Chmurka, które podróżowały z drużynami przedszkolaków, gdzie na każdej stacji czekały na dzieci zadania dotyczące ognia,wody,powietrza i ziemi. Dzieci wykazały się dużymi wiadomościami na temat tegorocznej tematyki,znały dobre strony i zagrożenia płynące ze strony żywiołów. Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z lodem,tworzeniem tornada w słoiku i wulkanem z piany ukazujące tajemnice wody,powietrza i ziemi. Nie zabrakło zabawy ruchowej z piórkami oraz plastycznej w której każda drużyna przedszkolaków ozdabiała swoją czapkę żywiołów. Dzieci wykazały się pomysłowością,talentem plastycznym i kreatywnością. Pod koniec konkurencji odbył się pokaz mody, dzieci prezentowały na wybiegu swoje czapeczki czterech żywiołów,a jako muzyczny przerywnik wystąpiły się dzieci z grupy „Skrzaty” z piosenką „ Cztery żywioły”.

Nad przebiegiem naszego Quizu czuwało jury, które przyznawało wodne punkty za dobrze wykonane zadanie. Na koniec quizu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Przedszkolakom bardzo podobała się nasze spotkanie oraz otrzymane prezenty,już czekają na kolejną wiosenną imprezę w naszym przedszkolu.

 

Podróż do krainy żywiołów zatrzymała się w naszym mieście Kluczborku które w tym roku obchodzi 770lecie.W trakcie Quizu dzieci rozwiązywały krzyżówkę której głównym hasłem była nazwa naszego miasta. Cieszymy się,że przedszkolaki znają wiele ciekawych miejsc w naszym mieście i chętnie spacerują z rodzicami po Kluczborku. Na podsumowanie quizu przedszkolaki, goście i dzieci z grupy „Skrzaty” wspólnie zaśpiewali Hymn Kluczborka „ Na runku w Kluczborku....”.

Wśród zaproszonych gości obecny był zastępca burmistrza Pan Roman Kamiński, który podziękował za udział w tak udanej imprezie,pogratulował przedszkolakom dużej wiedzy dotyczącej żywiołów i fajnej dziecięcej radości w trakcie zabaw. Pan Kamiński złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, a dzieci otrzymały czekoladowe jajeczka niespodzianki od zajączka.

 

W trakcie quizu rozstrzygnięto także ogłoszony wcześniej przez nasze przedszkole Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „ Podróż do krainy żywiołów-ogień,woda,powietrze ziemia” Koordynatorkami konkursu były Pani Małgorzata Cyga i Pani Natalia Filarska. Dziękujemy przedszkolakom,za ciekawe pomysły plastyczne ukazujące moc czterech żywiołów. Zgłoszone prace można oglądać na wystawie w holu przedszkola. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i okolicznościowe upominki.

 

Dziękujemy gościom i wszystkim przedszkolakom za świetną zabawę i zapraszamy do udziały w następnym Quizie za rok!!!