Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem 🧸

W dniu 11.05.2023r., gościliśmy w naszym przedszkolu przesympatycznego Misia Edzia i Panią Ratowniczkę, którzy przygotowali niecodzienny kurs pierwszej pomocy dla przedszkolaków.

Na początku spotkania wszystkie przedszkolaki wspólnie z Misiem Edziem śpiewając piosenkę, gimnastykowały się. W dalszej części spotkania Miś Edzio pokazał, jak można zatamować krwotok z nosa. Potem, z pomocą Misia dzieci nauczyły się, jak udzielić pomocy, gdy ktoś się zadławi lub straci przytomność a także gdy ktoś złamie rękę – jak można zrobić temblak z chustki i łyżki. Na koniec, pokazano dzieciom, jak wykonuje się masaż serca, gdy ktoś straci przytomność. Chętni mieli okazję spróbować tego samodzielnie.

Wszyscy bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyli w zajęciach, co z całą pewnością przełoży się na trwałość zdobytych wiadomości i umiejętności.

Miś Lekarz - Stockowe grafiki wektorowe i więcej obrazów Pluszowy miś -  Pluszowy miś, Lekarz, Niedźwiedź - iStock