AKCJA „ PRZEDSZKOLAK RATUJE”

Serdecznie dziękujemy wspaniałym funkcjonariuszom z Policji w Kluczborku za przeprowadzone zajęcia edukacyjne, których celem  było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa i udzielaniem pierwszej pomocy. BRAWO MALI RATOWNICY! z grupy "Skrzaty" i "Promyki" już wiedzą jak wezwać służby ratunkowe, znają numer alarmowy 112. Wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedszkolakom przekazał policyjny ratownik medyczny asp. Mateusz Wanzel. Policjant wyjaśnił dzieciom jak zachowywać się w przypadku omdlenia, wtedy gdy nie ma w pobliżu osoby dorosłej. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały czynności z zakresu resuscytacji przedstawionych na fantomie, a następnie pod okiem specjalisty ćwiczyły wdechy i uciskania na swoich maskotkach. Ważna nauka płynęła również z opowiadania pt. „Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy” czytanego przez panią bibliotekarkę z Pedagogicznej Biblioteki w Kluczborku. Nasze przedszkolaki popisały się również dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i miejscach zabaw, nawet wielki Królik Policuś bił im brawo. Po zakończeniu warsztatów dzieciom wręczono pamiątkowe dyplomy i medale oraz plecaczki z logo akcji.