Światowy Dzień Pszczoły

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczoły. Z tej okazji w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone warsztaty pszczelarskie "Pszczoły-nasi mali przyjaciele" organizowane przez Imago Grupa.  Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest praca tych owadów w przyrodzie. Pan pszczelarz pokazał nam także prawdziwe pszczoły w szklanym ulu, ramki z miodem, narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy pachnącą świeczkę z wosku pszczelego oraz otrzymaliśmy słoiczek miodu, który zabraliśmy do domu.