„Promyki” na zajęciach bibliotecznych

„Promyczki” po raz kolejny - 28 października - z ogromną ochotą powędrowały do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku.

Tym razem p.Jola zaprosiła nas na zajęcia pt. „Dzieci Świata”. Podczas zajęć mogliśmy zobaczyć dzieci z różnych zakątków naszej Ziemi. Dzieci, które inaczej wyglądają, inaczej ubierają się, mieszkają w innych niż nasze domach oraz mają inne imiona niż nasze np. ZUZU, MATINA… Podczas zajęć uczyliśmy się tolerancji dla odmienności kulturowej, poznaliśmy także sposób jak rozpoznać przynależność do danego plemienia afrykańskiego. Sami wykonaliśmy swój „naszyjnik plemienny”, było to niezwykłe doświadczenie … Na pewno jeszcze odwiedzimy naszą zaprzyjaźnioną Panią Bibliotekarz.